Tu jesteś:

Echo Investment wyemituje do 40 mln zł obligacji

Spółka Echo Investment rusza z emisją kolejnej serii obligacji dla inwestorów indywidualnych. Deweloper wyemituje papiery o wartości do 40 mln PLN.

Oprocentowanie obligacji serii J i J2 jest oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę 3,4 proc. Obligacje będą miały 4,5 roku zapadalności. Sprzedaż rozpoczyna się 18 lutego i jest zaplanowana do 1 marca 2019 r. W ofercie uczestniczy Dom Maklerski PKO Banku Polskiego i konsorcjum Noble Securities S.A., Michael / Ström Dom Maklerski S.A. oraz Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A.

Pieniądze z emisji obligacji Echo Investment planuje wykorzystać na finansowanie rozwoju biznesu. Spółka ma obecnie w budowie i przygotowaniu ponad 1,1 miliona mkw. biur, mieszkań i powierzchni handlowo-rozrywkowej.

Echo Investment ma grunty, które zabezpieczają działanie na najbliższe 4-5 lat. Powstanie na nich znacząca liczba świetnych projektów deweloperskich. W budowie mamy cały wielofunkcyjny projekt Browarów Warszawskich, który odniósł wielki sukces. To potwierdza wielki potencjał przed podobnymi miastotwórczymi projektami, jak Tymienieckiego w Łodzi, który właśnie rozpoczynamy. Ponieważ warunki rynkowe są korzystne dla sektora mieszkaniowego, w tym roku zamierzamy rozpocząć budowę około 1,5 tys. mieszkań na sprzedaż, jednocześnie dbając o utrzymanie wysokich marż. Nasz dział zakupów jest skupiony na pozyskiwaniu kolejnych terenów pod projekty mieszkaniowe, dzięki czemu wkrótce Echo Investment stanie się liderem rynku. Uzupełnieniem biznesu mieszkaniowego na sprzedaż jest nasz projekt Resi4Rent – pierwsza instytucjonalna platforma mieszkań na wynajem. Dzięki niej wypełnimy rynkową niszę oraz staniemy się liderem również na tym rynku. W perspektywie 3-5 lat platforma zgromadzi 5-7 tys. mieszkań – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Echo Investment emituje obligacje dla inwestorów indywidualnych od 2014 r. Do tej pory wyemitowała dla indywidualnych inwestorów papiery o łącznej wartości 600 mln PLN, z czego 400 mln PLN nadal jest przedmiotem obrotu na giełdzie, a pozostałe 200 mln PLN zostało wykupione w terminach zapadalności. Spółka cieszy się również doskonałą współpracą z instytucjami finansowymi, które obecnie są w posiadaniu obligacji Echo o nominalnej wartości ponad 716 mln zł. W kwietniu 2018 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny obligacji dla inwestorów indywidulanych, na podstawie którego Echo w maju i październiku 2018 r. uplasowało obligacje o nominalnej wartości 100 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×