Tu jesteś:

Echo Investment emituje obligacje na 80 mln zł

Spółka Echo Investment wyemitowała obligacje kuponowe na łączną kwotę 80 mln zł. Pieniądze przeznaczy na częściowe zrolowanie wcześniejszych obligacji i wydatki inwestycyjne.

W ramach podpisanego z BRE Bankiem Programu Emisji Obligacji spółka wyemitowała papiery, które stanowią 12,55 proc. jej kapitału własnego. Wartość nominalna oraz cena emisyjna jednej obligacji wynosi 10 tys.zł. Obligacje zostały wyemitowane na okres kończący się w dacie 19 czerwca 2018 r. Ich oprocentowanie ustalone zostało w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 6M, powiększoną o marżę dla inwestorów. Obligacje nie są zabezpieczone. Środki z emisji zostaną przeznaczone na rolowanie obligacji, których termin wykupu zapada w przyszłym roku oraz realizację procesów inwestycyjnych.

Wartość zobowiązań zaciągniętych przez Echo Investment na koniec marca 2013 r. wnosiła 975 mln zł. Zarząd spółki zapewnił, że ogólne zobowiązania i wskaźniki zdolności do obsługi zadłużenia będą utrzymywane na bezpiecznym poziomie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×