Tu jesteś:

ERBUD emituje obligacje za 52 mln zł

Erbud planuje emisję obligacji  o łącznej wartości nominalnej 52 mln zł. Pieniądze przeznaczy na realizację rekordowych planów inwestycyjnych.

Zarząd Erbudu S.A. zdecydował o emisji czteroletnich obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej 52 mln złotych. Dzień emisji obligacji został ustalony na 27 września, a dzień wykupu na 27 września 2021 roku.

Jak informuje spółka, emisja obligacji zostanie przeprowadzona w trybie emisji prywatnej skierowanej do mniej niż 150 adresatów. Oprocentowanie obligacji będzie zmienne oparte o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę.

Erbud planuje pozyskane środki przeznaczenie na wykup do 5.200 sztuk obligacji serii B oraz na sfinansowanie zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy związany z rekordowymi zamówieniami.  

Grupa Kapitałowa Erbud posiadała na koniec czerwca 2017 roku rekordowy w swojej historii portfel zamówień równy 2,2 mld zł, co oznacza wzrost o 100 proc. w stosunku do 2016 roku. Pozyskanie nowych środków pozwoli na zapewnienie finansowania dalszego rozwoju Grupy w kolejnych latach. Spółka zrealizuje podpisane kontrakty o wartości   w trzech segmentach w projektach: biurowych, mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×