Tu jesteś:

Dobry początek roku JR Holding

JR HOLDING S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., osiągnęła w styczniu 2016 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży, razem z działalnością w segmencie fotowoltaiki, w wysokości 1.417 tys. zł netto.

Grupa Kapitałowa JR HOLDING S.A. zanotowała w pierwszym miesiącu br. 418 tys. zł netto przychodów ze sprzedaży w swojej podstawowej działalności, a więc wynajmie powierzchni w posiadanych nieruchomościach komercyjnych. W analogicznym okresie 2015 r. przychody w tym segmencie wyniosły 388 tys. zł netto, więc tegoroczny wynik wykazuje 7 proc. wzrost. Natomiast wartość przychodów wypracowanych przez spółkę Columbus Energy S.A., działającą na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych, w której JR HOLDING S.A. wraz z podmiotami powiązanymi posiada 35,9 proc. udziałów, ukształtowała się w styczniu 2016 r. na poziomie blisko 1 mln zł netto. Podmiot zawarł w poprzednim miesiącu 141 umów o łącznej wartości ponad 6,5 mln zł brutto.

Emitent poprzez spółkę celową Biurowiec Zamknięta Sp. z o.o. realizuje projekt inwestycyjny o nazwie „Biurowiec Hexagon”, polegający na budowie w Krakowie budynku biurowego klasy A-, o łącznej powierzchni wynoszącej 2.950 mkw. Zarząd Spółki podjął decyzję o sprzedaży poszczególnych lokali biurowych mających niewielką powierzchnię.

Grupa Kapitałowa JR HOLDING S.A. wypracowała w 2015 r. zysk netto w kwocie 6,6 mln zł, notując tym samym wzrost w stosunku do 2014 r. o 154 proc. Był to zarazem najlepszy rok dla Spółki w całej jej historii.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×