Tu jesteś:

Centrum biurowe Plac Grunwaldzki ciągle bez nowego właściciela

Resortowi skarbu po raz kolejny nie udało się sprzedać katowickiego centrum biurowego Plac Grunwaldzki. Do ogłoszonego przez MSP w kwietniu przetargu nie zgłosił się żaden chętny.

Ministerstwo Skarbu Państwa chciało sprzedać w drodze ustnej licytacji 85 proc. akcji spółki z ceną wywoławczą 16,5 mln zł. Oferty resort przyjmował do 21 maja. Nie zgłosił się jednak żaden oferent. Sprzedaż akcji w katowickim centrum biurowym to część planu prywatyzacyjnego Ministerstwa na lata 2012 – 1013. Resort już kilkukrotnie szukał nowego właściciela, ostatnie zaproszenie do kupna akcji ogłosił w lipcu zeszłego roku. Wówczas cena była wyższa, ponad 17,3 mln zł za cały pakiet akcji.

Położony tuż przy katowickim Spodku 7-kondygnacyjny biurowiec oferuje różnorodną powierzchnię biurową, od 16mkw po całe piętro o powierzchni 2 tys. mkw., oraz lokale na potrzeby usług i małej wytwórczości. W sumie ok. 13,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Centrum biurowe jest siedzibą kilkudziesięciu firm i instytucji, m.in. śląskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych, związku zawodowego górników, firmy importowej Zohra. Ma dogodny dojazd od strony Chorzowa, Siemianowic i Sosnowca i własny, monitorowany parking na 130 samochodów.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×