Tu jesteś:

Capital Park planuje nowy FIZ

Prezes Capital Park Jan Motz

Podczas czatu z inwestorami, prezes Capital Park Jan Motz, zapowiedział, że grupa pracuje nad kolejnym funduszem typu FIZ. Tym razem biurowym.

W połowie 2013 r. Capital Park stworzył fundusz dywidendowy Real Estate Income Assets FIZ AN i sprzedał w ofercie prywatnej oferowane 85 proc. certyfikatów pozostawiając sobie 15 proc. W ten sposób pozyskał to 63,7 mln zł brutto. Fundusz obejmuje 39 nieruchomości handlowych typu high-street. Teraz grupa pracuje nad upublicznieniem obecnego FIZu, przez co dostęp do inwestycji będzie dużo szerszy, jako że minimalny próg wejścia będzie na poziomie ok. 2000 zł.

To jednak nie wszystkie plany grupy. – Pracujemy nad kolejnym FIZem, w oparciu o nasze gotowe nieruchomości biurowe, prawdopodobnie pojawi się on na rynku w przyszłym roku – zapowiedział Jan Motz. – W kolejnych miesiącach będziemy sprzedawać nasze ukończone biurowce, w formie bezpośredniej lub poprzez FIZ biurowy. Obecna wycena naszego portfolio biurowego, zgodnie z wyceną niezależnego rzeczoznawcy, to 565 mln zł, czyli 42 proc. portfela. Natomiast po zakończeniu realizacji projektów będzie to (znów według szacunków niezależnego rzeczoznawcy) 1,1 mld zł.  – dodał prezes Capital Park.

Jan Motz poinformował też, że sztandarowy projekt biurowy grupy – Eurocentrum w Warszawie jest już skomercjalizowany na poziomie ponad 50 proc. – Rozmawiamy z kolejnymi najemcami, spodziewamy się w najbliższym czasie kolejnych umów. Royal Wilanów natomiast ma wynajęte ponad 60 proc. powierzchni handlowej i ponad 20 proc. powierzchni biurowej. W przypadku ArtNorblin mamy warunki zabudowy, wszystkie uzgodnienia z konserwatorem zabytków i pierwszych najemców, mimo, że czekamy jeszcze na pozwolenie na budowę – przekazał Motz, który nie wyklucza kolejnych akwizycji na rynku.
– Jesteśmy w świetnym momencie na powiększenie portfela, mamy szansę na konsolidację rynku nieruchomości handlowych na głównych ulicach miast i convenience centre – centrów codziennych zakupów w drodze do domu, i na to między innymi zamierzamy przeznaczyć 55 mln zł pozyskanych z oferty – zapowiada.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×