Tu jesteś:
  • The City
  •  Rynek
  •  Finanse
  •  Bank BNP Paribas sfinansuje budowę Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów

Bank BNP Paribas sfinansuje budowę Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów

Zarząd Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. podpisał umowę z Bankiem BNP Paribas na finansowanie budowy Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów. W wyniku umowy Waimea Logistic Park 3 Sp. z o.o., spółka celowa powołana do realizacji inwestycji, pozyskała środki finansowe w wysokości 18,9 mln.

Realizacja Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów rozpoczęła się w pod koniec 2018 roku i dotychczas spółka prowadziła inwestycję prowadziła inwestycję w oparciu o środki własne. Projekt realizowany jest wspólnie ze spółką Rose Hall International LLP. Obecnie finalizowane są już prace związane z ukończeniem budowy i wyposażeniem inwestycji. Środki pozyskane z finansowania bankowego udzielonego przez Bank BNP Paribas zostaną przeznaczone na ukończenie przedsięwzięcia. Terminal towarowy został oddany do użytkowania na koniec sierpnia br., cała inwestycja na przełomie października i listopada 2019 roku. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 30 milinów złotych.

Waimea Cargo Terminal Airport Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 8 000 mkw. wraz z zapleczem biurowo-socjalnym będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim będąc najnowocześniejszą inwestycją w regionie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×