Tu jesteś:

BAL podniósł cenę Robyg

Bricks Acquisitions Limited podniósł cenę w wezwaniu na 100 proc. akcji Robygu  do 4 zł za akcję. BCL zamierza wycofać Robyg  z GPW i prowadzić działalności jako długoterminowy inwestor strategiczny.

Bricks Acquisitions Limited podniósł cenę w wezwaniu na 100 proc. akcji Robygu z 3,55 zł do 4 zł za akcję - podał pośredniczący Pekao Investment Banking. Pozostałe warunki wezwania nie zmieniają się, w tym okres przyjmowania zapisów, który zakończy się 2 lutego.

- Zdecydowaliśmy się podwyższyć cenę oferowaną w wezwaniu w wyniku rozmów przeprowadzonych z inwestorami. Wzięliśmy również pod uwagę najnowsze wyceny analityków. Jesteśmy przekonani, że ogłoszona dzisiaj nowa, ostateczna cena to dla obecnych akcjonariuszy atrakcyjna oferta wyjścia z inwestycji, dająca 33 proc. premii w stosunku do emisji akcji w czerwcu 2017 r. po 3,00 zł. Naszym celem strategicznym pozostaje wycofanie Robyg z obrotu giełdowego i prowadzenie działalności jako długoterminowy inwestor strategiczny – powiedział  Tavis Cannell, dyrektor zarządzający w Goldman Sachs International.

Pierwszego grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot należący do funduszy inwestycyjnych Goldman Sachs International, wezwał do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Robygu, po cenie 3,55 zł za akcję. 

Wezwanie dotyczy łącznie 289.401.199 akcji spółki. Zapisy rozpoczęły się 2 stycznia 2018 roku i potrwają do 2 lutego. Przewidywanym dniem zakupu akcji jest 7 lutego.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę  ( 3 stycznia 2018 r.) na przejęcie spółki Robyg przez Bricks Acquisition Limited.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×