Tu jesteś:

Property Book

Property Book 2016

 PropertyBook2016_rgb [6,67 MB]

Ciągłe zmiany

Mogłoby się wydawać, że rynek nieruchomości to bardzo mało zmieniający się biznes i po pięciu latach, w piątym wydaniu Property Book, będziemy się powtarzać. W naszej ocenie tak jednak nie jest. 

więcej Property Book 2016

Property Book 2015

 PROPERTY BOOK 2015 [8,19 MB]

Pięć minut najemcy

 

Przedstawiamy Państwu kolejną, czwartą już edycję magazynu „Property Book”, która jest dla nas okazją do analizy rynku nieruchomości w Polsce.

więcej Property Book 2015

Property Book 2014

Rynek nieruchomości rośnie w siłę. Ostatnie dwa lata na polskim rynku nieruchomości to czas systematycznej poprawy. Nikt nie liczył i chyba nie liczy na skokowy wzrost wskaźników, z resztą nie ma takiej potrzeby. Nieruchomości potrzebują silnej gospodarki i zrównoważonego popytu, a ekscesy jak z końca ostatniej dekady nie przynoszą, w dłuższej perspektywie niczego dobrego...

więcej Property Book 2014

Property Book 2013

Mała stabilizacja

Tak w dwóch słowach można skwitować sytuację na rynku nieruchomości komercyjnych w roku 2012 i to, co nas może czekać w 2013. Branża wprawdzie mocno odczuwa kryzys w strefie euro, co przekłada się na duży brak decyzyjności wśród najemców we wszystkich sektorach. Wtórują temu analitycy i ekonomiści, którzy prognozują trudne pierwsze półrocze. Niemal wszyscy liczą jednak na odbicie w drugiej połowie roku. Nie będzie to może oszałamiający zwrot, ale bardziej odbicie na miarę naszych obecnych możliwości – parafrazując słowa słynnego prezesa klubu sportowego Tęcza. Zmiana ma być jednak wyraźna i sygnalizować poprawę. Jej pierwsze zwiastuny już się pojawiły.

więcej Property Book 2013

Real Estate Review 2012

Jakość przede wszystkim

Dane dotyczące polskiej gospodarki są lepsze niż oczekiwano. PKB w 2011 r. wyniosło 4,3 proc., co plasuje nas w czołówce gospodarek europejskich. „The Economist” zauważa wręcz, że Polakom zapomniano powiedzieć, że nadal panuje kryzys. Z pewnością większość jest tego świadoma. Oznacza to jednak dobry klimat dla inwestycji w naszym kraju. Potwierdzeniem tego jest liczba tych, które są realizowane obecnie. W publikacji prezentujemy ponad 100 najważniejszych inwestycji w nieruchomości handlowe, biurowe i magazynowe w kraju. Do współpracy zaprosiliśmy czołowe firmy związane z branżą nieruchomości komercyjnych: DTZ, Ernst & Young, TPA Horwath.

więcej Real Estate Review 2012
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×