Tu jesteś:

Almanach CH 2013/2014

Retail się zmienia

Czwarta edycja Almanachu Centrów Handlowych powstawała w szczególnym dla branży okresie. Po raz pierwszy od długiego czasu mamy do czynienia ze spadkiem dynamiki sprzedaży detalicznej, choć maj zaskoczył pozytywnie. To wyzwanie zarówno dla najemców, jak i właścicieli powierzchni handlowych. Kolejnym problemem jest starzenie się budynków. Aby nie wypaść z gry, trzeba trzymać rękę na pulsie i w odpowiednim momencie zdecydować się na unowocześnienie centrum, zanim konkurencja przejmie klientów. Coraz większe znaczenie odgrywa też e-handel. Dla jednych jest on zagrożeniem, inni traktują go jak wyzwanie. Do głosu dochodzi pokolenie, dla którego świat wirtualny nie jest wcale tak odległy od rzeczywistego. Podejmowanie decyzji w takich warunkach nie jest łatwe i wymaga odpowiedniej wiedzy.

W Almanachu przedstawiamy praktyczne informacje, które pozwolą na budowanie strategii zarówno dla sprzedających w centrach handlowych, jak i dostarczających powierzchnię handlową i zarządzających nią. Jak co roku przygotowaliśmy kompleksowe zestawienie najnowszych informacji na temat rynku centrów handlowych w Polsce. Na czytelników czeka solidna porcja specjalistycznej wiedzy, którą dzielą się eksperci, oraz teksty przygotowane przez naszą redakcję, poruszające najistotniejsze zagadnienia, z którymi mierzy się obecnie rynek.

Współpracujemy z wieloma ekspertami z branży. Udział w przygotowaniu Almanachu mieli przedstawiciele m.in. TPA Horwath, BNP Paribas Real Estate Poland, DTZ, CBRE, Colliers International. Partnerem strategicznym wydawnictwa jest Metro Properties, a partnerami: Apsys, ECE, Carrefour, Immochan, CH Forum, Park Handlowy Kwadrat i CH Sukcesja.

W publikacji zamieściliśmy też zestawienie ponad 300 obiektów handlowych funkcjonujących na rynku oraz tych, które mają być otwarte w najbliższych kwartałach.

Zapraszamy Państwa do lektury Almanachu Centrów Handlowych 2013/2014.

 Almanach CH 2013_2014 [11,93 MB]

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×