Tu jesteś:

Zielone światło dla Alchemii w Lublinie

Alchemia w Lublinie - wizualizacja.

Na sesji Rady Miasta która odbyła się 20 października br., lubelscy radni przyjęli uchwałę o sprzedaży udziałów w kamienicy przy ul. Olejnej 8 inwestorowi kompleksu Alchemia.

Pod kamienicą przy ulicy Olejnej będzie znajdowało się przejście łączące parking podziemny między ulicą Lubartowską i Świętoduską z galerią handlową na Starym Mieście. Inwestor Alchemii dysponował większością udziałów w tej nieruchomości. Na czwartkowej sesji radni zdecydowali o sprzedaży inwestorowi pozostałej części.

– To bardzo duży krokw kierunku rozpoczęcia budowy. Kolejnym będzie podpisanie aktu notarialnego z miastem, a potem złożenie wniosku o pozwolenie na budowę części staromiejskiej. Inwestor posiada już prawomocne pozwolenie na cześć śródmiejską. Budowa Alchemii rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku -  mówi Andrzej Wilczewski, prezes Arkady Sp. z o.o. W osobnej uchwale radni zgodzili się na przyjęcie od inwestora darowizny na rzecz miasta w postaci kamienicy przy ul. Łęczyńskiej.

Alchemia to kompleks handlowo-parkingowy, który będzie realizowany przez Arkady Sp. z o.o. w ścisłym centrum Lublina. Obiekt będzie składał się z dwóch części: śródmiejskiej (pomiędzy ulicami: Świętoduską, Lubartowską i Bajkowskiego) i staromiejskiej (w kwartale ulic Bramowa-Olejna-Szambelańska). W skład pierwszej z nich wchodzi czteropoziomowy podziemny parking na prawie 1000 miejsc postojowych oraz sklepy i kawiarnie. W części staromiejskiej znajdą się sklepy, puby i punkty usługowe. Obie części połączy przejście podziemne pod ulicą Lubartowską. W Alchemii powierzchnia najmu zajmie ok. 24 tys. mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×