Tu jesteś:

Zakończył się pierwszy etap budowy Parku Handlowego Turawa

Nad kompleksem handlowym Turawa Park zawisła symboliczna wiecha. - Zakończyliśmy pierwszy etap budowy naszego centrum handlowego. Prace przebiegają sprawnie i terminowo. Pierwszych klientów powitamy już na wiosnę 2011 roku - powiedział Jonathan Tinker, dyrektor zarządzający firmy deweloperskiej Helical Poland.

– Cieszymy się, że nasz projekt nabiera kształtów i że możemy, wraz z Helical Poland, brać udział w takim projekcie, jakim jest Turawa Park – dodał przedstawiciel inwestora James Rushworth, chief investment officer funduszu Standard Life Investments.

Projekt składa się z parku handlowego i galerii. Całkowita powierzchnia to ok. 40 tys. mkw. Galeria zajmie powierzchnię ponad 22 tys. mkw., a park handlowy ponad 8,3 tys. mkw. Powierzchnia Praktikera – prawie 9 tys. mkw.

Na terenie obiektu znajdzie się ok. 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów będzie 1600 darmowych miejsc parkingowych.

Dodatkowo, inwestor sfinansuje budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwi szybkie i sprawne dotarcie do Centrum. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 75 milionów euro. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Skanska. Projekt przygotowany został przez pracownię Czora&Czora, a zarządzanie nim zostało powierzone firmie Day&Jonshon.

Obok takich marek jak: Apart, CCC, Rossmann, Sephora Camaieu, oraz Play, na terenie centrum znajdą się również największe sieci handlowe, takie jak Carrefour, Super-Pharm i Praktiker. To właśnie na dachu tego ostatniego, wśród toastów, zawisła tradycyjna wiecha.

Otwarcie Centrum planowane jest na wiosnę 2011 r. Turawa Park będzie jednym z największych parków handlowych na Opolszczyźnie.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

Giełda i Waluty

Money.pl - wiadomoci, notowania, gieda, kursy walut
NBP 2012-05-24
USD 3,4779 +0,93%
EUR 4,3665 +0,20%
CHF 3,6357 +0,20%
GBP 5,4496 +0,69%
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2012-05-24 15:22)
WIG 36937.82 +0,01%
WIG20 2044.95 +0,33%
mWIG40 2257.01 -0,49%
sWIG80 9023.32 -0,60%
+nq+