Tu jesteś:

Wznowienie prac przy budowie Dworca Głównego w Poznaniu

Poznań Główny City Center - wizualizacja.

Jak podaje Głos Wielkopolski - 28 grudnia br. wojewódzki inspektor budowlany pozwolił na wznowienie prac na terenie dworca kolejowego w Poznaniu. Roboty wstrzymano po tragedii, do jakiej doszło 12 grudnia. Wtedy na terenie budowy nowego budynku Dworca Głównego w Poznaniu przewrócił się 50-metrowy dźwig. Zginął jeden z robotników. Upadający dźwig naruszył konstrukcję wznoszonego dworca.

- Decyzją inspektora inwestor będzie mógł kontynuować prace budowlane natychmiast po zakończeniu prac porządkowych - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba, druga została ranna, a operatora dźwigu aresztowano, grozi mu 12 lat więzienia. Wkrótce po katastrofie prace na budowie zostały wznowione, jednak poza miejscem zdarzenia. Teraz dzięki wydanej w środę decyzji, inwestor będzie mógł kontynuować budowę na całym terenie.

Budowany w Poznaniu dworzec ma być częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego Poznań Główny. W ramach inwestycji, oprócz dworca PKP o powierzchni 7 tys. mkw., będzie dworzec autobusowy, obiekty biurowe, parkingi, hotel i galeria handlowa o  całkowitej powierzchni wynajmu ponad 60 tysięcy mkw. powierzchni handlowej z czego blisko 58 tysięcy znajdzie się w centrum, a 2 700 mkw. to powierzchnie biurowe i komercyjne w hali dworca. Wśród firm, , które znajdą się w Poznań Główny City Center znajdują się SuperPharm, Saturn, CCC, M, Diverse, Reserved, New Yorker, Traffic Club, KappAhl, Topshop Topmen, American Eagle, Terranova, Rossmann, Sephora, Douglas oraz wiele innych. Jeśli chodzi o gastronomię przewidziano powierzchnie pod 3 restauracje z obsługą kelnerską; 30 kawiarni, lodziarni, pijalni czekolady; 15 lokali typu bar fast-food zlokalizowane na 2 osobnych food court’ach..

Wartość całej inwestycji szacowana jest na 640 mln zł. Firma TriGranit,która jest inwestorem zaplanowała zakończenie budowy Centrum na drugą połowę 2013 r.

Źródło: Głos Wielkopolski

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×