Tu jesteś:

Wysokie stawki czynszu na rynku powierzchni handlowych

CH Arkadia.

Firma CBRE prognozuje, że ograniczona ilość nowych inwestycji w tym segmencie rynku w latach 2012-2013 w porównaniu z dużym popytem może wywołać w przyszłości wzrost czynszów. Tak może stać się w Warszawie, odznaczającej się bardzo niskim wskaźnikiem niewynajętej powierzchni handlowej, pomimo najwyższych stawek w kraju.

W najlepszych stołecznych lokalizacjach ceny wynoszą 75 – 90 euro/mkw./m-c, a średnio w całym mieście 30 – 45/ euro/mkw./m-c. Analitycy zwracają uwagę, że w Warszawie rosną czynsze za najbardziej atrakcyjne lokale o pow. ok. 100 mkw. w najpopularniejszych stołecznych galeriach, takich jak Złote Tarasy, Galeria Mokotów, czy Arkadia. Firmy sieciowe konkurując o atrakcyjne miejsce chcą wydać za lokal nawet 90 – 100 euro za mkw.

W miastach regionalnych, takich jak Katowice, Łódź, Poznań, czy Gdańsk łatwiej jest znaleźć powierzchnię handlową, a stawki czynszu w najlepszych lokalizacjach wynoszą 30 - 50 euro/mkw./m-c. W najbardziej interesujących centrach, jak np. Galeria Katowicka, czy Centrum Poznań Główny najemcy płacą obecnie ok. 32 – 45 euro za mkw./m-c (dane CBRE).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×