Tu jesteś:

Wiosna przyniosła w kwietniu wyraźne ocieplenie w handlu

Firma Reveal Polska zanotowała wyraźny wzrost liczby klientów w centrach handlowych. Wartość Indeksu Reveal Polska wzrosła w kwietniu o 4,9 proc w porównaniu do marca i o 1,7 proc w porównaniu do kwietnia ubiegłego roku. Najlepsze wyniki zanotowano w pierwszej połowie miesiąca - mówi Agnieszka Górnicka, Senior Associate Consultant Millward Associates.

Po znacznym spadku przed Wielkanocą (pod koniec marca), tydzień 14 przyniósł wzrost indeksu o 17,9 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem, tydzień 15 zaś aż o 14,6 proc. Trend wzrostowy wyhamował dopiero w drugiej połowie kwietnia.

Należy przy tym pamiętać, że porównania rok do roku są w tym miesiącu zaburzone ze względu na to, że w 2012 r. Wielkanoc przypadała w kwietniu (tydzień 14) , w 2013 zaś w marcu (tydzień 13). Wyraźnie jednak widać, że w bieżącym roku po bardzo głębokim spadku indeksu przed Wielkanocą, nastąpił wyjątkowo silny wzrost, trwający zdecydowanie dłużej niż w innych latach (jeśli w ogóle miał miejsce). Dzięki temu kwiecień można zdecydowanie uznać za udany, szczególnie na tle słabych wyników w I kwartale - podsumowuje Agnieszka Górnicka.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×