Tu jesteś:

Wilanów z centrum handlowym

Spółki Globe Trade Centre SA oraz Polnord SA uzgodniły kluczowe warunki umowy w sprawie utworzenia spółki joint venture, która wybuduje centrum handlowe na warszawskim Wilanowie.

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 7 hektarów, która jest częścią należącego do Polnord Miasteczka Wilanów. W inwestycji szacowanej na 250 mln euro znajdzie się 60 tys. mkw. powierzchni najmu.
- Lokalizacja planowanego centrum pozwoli najemcom na bezpośrednie dotarcie do klientów dysponujących najwyższą siłą nabywczą w Polsce – powiedział Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC.
Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2010 roku, zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Finalna umowa pomiędzy GTC i Polnord zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni, po zakończeniu procesu due diligence. Ryszard Krauze, przewodniczący rady nadzorczej Polnord dodał, że realizacja tego projektu będzie ważna dla dzielnicy. - Jako firma tworząca Miasteczko Wilanów wiemy, jak bardzo potrzebne jest nowoczesne centrum handlowe w tej szybko rozrastającej się części miasta. Mam nadzieję, że projekt zrealizowany wspólnie z GTC będzie początkiem dalszej współpracy - dodał Krauze.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×