Tu jesteś:

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja poznańskiej Galerii Dębiec

Budowa Galerii Dębiec w Poznaniu

Już w czerwcu pierwsi najemcy Galerii Dębiec w Poznaniu odbiorą swoje lokale. Obiekt o powierzchni handlowo-usługowej wynoszącej blisko 10 tys. mkw. powstanie w gęsto zaludnionej części dzielnicy Dębiec. Otwarcie zaplanowano na koniec września 2014 roku. Inwestorem jest międzynarodowa spółka RED - Real Estate Development.

Galeria Dębiec w Poznaniu to dwupoziomowe centrum handlowo-usługowe typu convenience, które zapewni mieszkańcom południowej części miasta i okolicznych miejscowości (m.in. Lubonia, Łęczycy, Puszczykowa, Mosiny) wygodne i szybkie codzienne zakupy. W Galerii znajdą się 54 lokale handlowo-usługowe o powierzchni od 14 do 1500 mkw. Wśród najemców znajdą się takie marki jak Biedronka, Hebe, Pepco, biuro podróży Holiday Land, pralnia Nata, czy apteka Dom Leków. W obiekcie na powierzchni całkowitej wynoszącej blisko 20 tys. mkw. znajdzie się również klub fitness, strefa gastronomiczna, punkty usługowe (m.in. kantor, kwiaciarnia, usługi krawieckie), sklep ze zdrową żywnością oraz sklepy z odzieżą, obuwiem i dodatkami.

- Galeria Dębiec to przemyślany koncept handlowy, zlokalizowany przy głównych i ruchliwych szlakach komunikacyjnych, w gęsto zaludnionej części Poznania. Dzięki dobrej, przejrzystej lokalizacji sklepów i punktów usługowych klienci będą mogli wygodnie zrobić zakupy, oddać buty do szewca, a na koniec zjeść pizzę. To centrum z dogodnym dojazdem z węzła autostradowego oraz z centrum Poznania, będzie alternatywą dla wielkoformatowych centrów handlowych, pochłaniających masę czasu i nastawionych głównie na weekendowych klientów - mówi Marcin Naworol z firmy Ambit, odpowiadającej za komercjalizację Galerii Dębiec.

Obiekt zaprojektowany został przez poznańską pracownię architektoniczną Archikwadrat. Obecnie trwają prace żelbetowe m.in. przy stropie nad parkingiem na poziomie zero, stawiane są ściany konstrukcyjne części parterowej oraz trwają roboty instalacyjne (sieć kanalizacji deszczowej i trasy kablowe). Niebawem rozpocznie się montaż stalowej konstrukcji dachu. Otwarcie galerii zaplanowane jest na koniec września 2014 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×