Tu jesteś:

Wielka woda na budowie Tarasów Zamkowych. Immofinanz: nie będzie opóźnienia

Wizualizacja Tarasów Zamkowych

Immofinanz buduje w centrum Lublina galerię handlową Tarasy Zamkowe. Na głębokości ok. 30 metrów budowlańcy trafili na podziemne jezioro, pozostałość Wielkiego Stawu Królewskiego z XIV w. – poinformował Kurier Lubelski. Inwestor zapewnia, że inwestycji nie grozi przez to opóźnienie.

Galeria Tarasy Zamkowe powstaje na podmokłym terenie. Dawniej znajdował się na nim Wielki Staw Królewski, który istniał od XIV do XIX wieku, pełniąc rolę zbiornika retencyjnego i zaopatrując miasto w wodę. Na głębokości ok. 30 metrów budowlańcy trafili na jego pozostałości. Podziemne jezioro wybiło na powierzchnię i wciąż trwa odpompowywanie wody – donosi Kurier Lubelski.

Immofinanz informuje jednak, że firma była na to przygotowana, a inwestycji nie grozi opóźnienie terminów: – Od  początku byliśmy w pełni świadomi warunków glebowych i wodnych występujących na terenie budowy Tarasów Zamkowych. Tak więc wiedzieliśmy o tej sprawie dużo wcześniej i wybraliśmy właściwą technologię wykonania fundamentów, tak zwaną  "ścianę szczelinową".  W ten sposób  możemy  najlepiej radzić sobie z glebami organicznymi czy też wysokimi wodami gruntowymi – w żadnym stopniu nie będzie miało to wpływu na  wielkość centrum handlowego. Już teraz zainteresowanie ze strony najemców jest bardzo duże i dlatego jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie spełnić nasze oczekiwania. Projekt Tarasów Zamkowych nie jest zagrożony przez warunki glebowe, a w tej chwili prace na placu budowy prowadzone są  zgodne z uprzednio przyjętym przez nas harmonogramem – mówi The City Bettina Schragl, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Immofinanz Group.

Inwestycja warta 480 mln zł ma być gotowa w 2014 r. Tarasy Zamkowe zostały zaprojektowane w taki sposób by pomieścić 150 sklepów, 3 restauracje oraz kilkanaście kawiarni i punktów gastronomicznych. Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. mkw., z czego  37 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na powierzchnie handlową, 23 tys. mkw. pod przestrzeń publiczną i oranżerię oraz 44 tys. mkw. dla podziemnego parkingu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×