Tu jesteś:

Wawer, Ursynów, Białołęka, Wilanów - w tych dzielnicach jest miejsce na nowe centra handlowe

Choć najlepsze lokalizacje w największych miastach są już zajęte przez potężne centra, to na handlowych mapach aglomeracji są nisze i miejsca, w których można postawić obiekty atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Takie nisze eksperci widzą m.in. w Warszawie.

- Na warszawskim rynku mamy nisze geograficzne, gdzie w zasadzie nie ma żadnych dużych galerii. Są to np. Wawer, Ursynów, Białołęka czy Wilanów. Na Ursynowie, jednej z najbogatszych dzielnic Warszawy, działają same hipermarkety. Jego mieszkańcy, aby zrobić zakupy w centrum handlowym, muszą jeździć do Galerii Mokotów czy CH Sadyba Best Mall - mówi Joanna Mroczek z CB Richard Ellis Polska.
Podkreśla, że nie ma szans na to, aby w Warszawie pojawiły się kolejne obiekty wielkości Arkadii czy Złotych Tarasów. – Jest jednak miejsce na mniejsze inwestycje. W przypadku centrów typu convenience mogłoby ich w samej Warszawie powstać przynajmniej kilka - dodaje.

Według Mroczek dobrym przykładami nisz geograficznych jest Białołęka i region osiedla Choszczówka czy dzielnica Wilanów, gdzie już wkrótce ma powstać nowy obiekt handlowy.
Galerii brakuje również w Wawrze. - To ogromna dzielnica. Buduje się tu bardzo dużo nowych mieszkań. Jak grzyby po deszczu powstają całe osiedla. Ten potencjał ciągle umyka deweloperom – dziwi się Joanna Mroczek.

Ciekawym przykładem jest także warszawski Żoliborz, gdzie jest miejsce na kilka mniejszych obiektów typu convenience. – CH Arkadia ma 21 mln odwiedzających rocznie. Gdyby odwiedzało je 18 mln, to centrum także poradziłoby sobie na rynku, a pozostałe 3 mln osób mogłyby przenieść się z codziennymi zakupami do 2-3 mniejszych galerii – uważa Karina Kreja, starszy analityk rynku powierzchni handlowych, CB Richard Ellis Polska.
Stołeczny rynek podzieliło między siebie kilka dużych obiektów. - To duże ciastko można podzielić na mniejsze porcje – dodaje Kreja.

Źródło: Thecity.com.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×