Tu jesteś:

Waimea Holdings Limited realizuje projekt w Szczecinie

Inwestycja o łącznej powierzchni 66 tys. mkw. przeznaczona jest dla firm z całej Europy. Zostanie zrealizowana w szczecińskiej dzielnicy Dąbie, pierwszy etap zostanie oddany do użytku w przyszłym roku, będzie to obiekt o powierzchni 12 tys. mkw. - podaje Strefa Biznesu.

Zatrudnienie znajdzie tam 400-500 pracowników. Część obiektów zajmą firmy spedycyjno-logistyczne ale także podmioty zajmujące się handlem hurtowym, usługami biurowymi. Do realizacji przedsięwzięcia polska grupa Waimea Holdings Limited powołała spółkę North-West Logistic Park. To właśnie ta firma odpowiada za budowę kompleksu produkcyjno-magazynowo-biurowego w szczecińskiej dzielnicy Dąbie. Pierwszy budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie przyszłego roku. Pozostałe magazyny będą oddawane w zależności od potrzeb najemców.

- Projekt będzie się składał z trzech lub sześciu budynków wysokiego składowania - informują przedstawiciele inwestora. Powierzchnie hal wraz z dokami zostaną dostosowane do potrzeb najemców, a podział powierzchni biurowo-socjalnej będzie zaprojektowany zgodnie z ich wytycznymi. Minimalna powierzchnia najmu zacznie się już od 860 mkw. Inwestor zapewni zainteresowanym kompleksową obsługę. Oprócz całodobowej ochrony, na miejscu znajdować będzie się administracja obiektu oraz składy i agencje celne. Zaplanowano również wygodny układ komunikacyjny: obszerne place manewrowe i parkingi dla ciężarówek.

North-West Logistic Park powstanie przy ul. Kniewskiej, na działce o powierzchni 14 ha. Lokalizacja zapewni wygodne połączenia z drogą ekspresową S3, S10 i krajową szóstką. Dodatkowym atutem Parku Logistycznego jest bliskość Berlina, który znajduje się w odległości zaledwie 145 km oraz bardzo dobre skomunikowanie z autostradą A6.

Jak mówi Andrzej Rosiński pełnomocnik Zarządu North-West Logistic Park Sp. z o.o. - Zatrudnienie w obiekcie na początku znajdzie około 200 pracowników. Inwestycję zakończymy w 2014 roku. Całość będzie kosztowała około 110 mln złotych. North-West Logistic Park będzie największym tego typu centrum w regionie. Będzie to w tej części Polski pierwszy Park Logistyczny wysokiego składowania o wysokości min. 10-12 m.

North-West Logistic Park to spółka celowa. Powstała w 2007 roku dla potrzeb realizacji projektu. Należy do grupy inwestycyjnej Waimea Holdings Limited realizującej w Polsce trzy projekty deweloperskie: Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina; projekt realizowany w Młynach (podkarpackie) - powierzchnia użytkowa 65 tys. mkw., East A4 Logistic Park; powstaje miejscowości Korczowej (podkarpackie) - powierzchnia użytkowa 61.5 tys. mkw., North-West Logistic Park; w Szczecinie, o powierzchni 66 tys. mkw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×