Tu jesteś:

WKS Śląsk ma pozwolenie na budowę galerii we Wrocławiu, ale są kłopoty z kredytem

Spółka WKS Śląsk dostała pozwolenie na budowę galerii handlowej na wrocławskich Maślicach, która ma zagwarantować finansowanie klubu. Prace mają rozpocząć się latem. Ale przedłużają się negocjacje w sprawie pozyskania 150 mln euro kredytu na inwestycję – informuje Gazeta Wyborcza.

Inwestorami centrum handlowego przy stadionie jest spółka WKS Śląsk powołana przez gminę Wrocław i Zygmunta Solorza. Zyski z działalności kompleksu handlowego będą przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego na jego budowę oraz zasilą kasę klubu.

Jak informuje „GW” obecnie na terenie inwestycji trwają prace przygotowawcze. Pod koniec tego tygodnia spółka dostała pozwolenie na budowę. Jeśli decyzja się uprawomocni, otworzy drogę do rozpoczęcia inwestycji. Rozpisany został także konkurs ofert, w którym wybrany zostanie wykonawca budowy. Inwestor prowadzi rozmowy z kilkoma firmami. Prace budowlane mogą rozpocząć się jeszcze latem

Jak pisze „GW” spółka prowadzi także rozmowy na temat pozyskania bankowego kredytu w wysokości 150 mln euro na realizację inwestycji. Z wcześniejszych deklaracji władz WKS Śląska wynikało, że sprawa zostanie zamknięta w kwietniu. Negocjacje jednak się nie zakończyły. Nieoficjalnie wiemy, że bank ma wątpliwości, czy pieniądze z zysków galerii w pierwszej kolejności będą trafiały na spłatę zaciągniętego kredytu.

Czterokondygnacyjna galeria stanie na działce o powierzchni 6,8 ha. Powierzchnia usługowo-handlowa zajmie około 60 tys. mkw., które zajmie około 150 sklepów oraz hipermarket. Według planu budowa centrum ma zakończyć się wiosną 2012 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×