Tu jesteś:

W drugim półroczu 2010 grupa Redan chce zarobić na segmencie modowym

Redan spodziewa się, że w drugim półroczu tego roku spółka zacznie zarabiać w segmencie modowym.

- Lokomotywą rozwoju w tym i przyszłym roku będzie Textilmarket. To część dyskontowa pociągnie wyniki firmy. Jednak jestem przekonany, że w drugim półroczu zaczniemy zarabiać również na rynku modowym - powiedział na konferencji prasowej Piotr Kulawiński, prezes grupy.

Dodał, że w związku z kryzysem skłonność do wydawania pieniędzy przez klientów jest ograniczona. Dodatkowo niesprzyjającym czynnikiem była późna wiosna. W efekcie w pierwszym półroczu sprzedaż tego segmentu spadła o 3 proc., do 59 mln zł. Mimo to, m.in. na skutek ograniczenia kosztów, wzrosła o 5 proc. marża handlowa. Wynik na sprzedaży wyniósł minus 4,2 mln zł.

Redan będzie prowadził kampanię reklamową w prasie i telewizji. Prezes ocenia, że podjęte działania powinny zaowocować wzrostem liczby wejść do sklepów.

Na rynku modowym na koniec czerwca funkcjonowały 53 sklepy własne Redanu oraz 130 franczyzowych. Dominujące znaczenie ma marka Top Secret (generuje 85 proc. sprzedaży sektora modowego). Sieć Top Secret&Friends na koniec I półrocza składała się z 14 sklepów, a na koniec sierpnia z 21 placówek.

Również rynek modowy za granicą pokazał wzrosty. Sprzedaż zwiększyła się o 53 proc., do 5,2 mln zł, marża handlowa wzrosła o 56 proc., do 2,5 mln zł, a wynik na sprzedaży wyniósł 0,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 0,3 mln zł straty netto.

Na koniec czerwca sieć sklepów na Ukrainie liczyła 17 placówek, w tym 4 to placówki własne Redanu. Stopniowo rozwija się też sprzedaż do odbiorców w innych krajach - w Rosji, na Białorusi i w Bułgarii.

Redan wprowadza na rynek nową markę Drywash. Uzupełni ona ofertę marek Top Secret i Troll o odzież sportową. W sklepach pojawi się na początku 2011 roku.

Źródło: Redan

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×