Tu jesteś:

W Poznaniu powstaną nowe obiekty handlowe

Obecnie na terenie miasta planowanych jest kilka inwestycji handlowych, zazwyczaj będą one łączyć w sobie kilka funkcji, nie tylko handlowych, ale również biurowych czy mieszkaniowych – zdradza Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny w rozmowie z portalem The City.

W realizacji jest Galeria MM, obiekt handlowo-biurowy z parkingiem podziemnym, zlokalizowany w samym centrum miasta u zbiegu ulic Św. Marcin i Al. Marcinkowskiego. Realizacja tego obiektu (koniec 2011 r.) przyczyni się do ożywienia centrum. Najbardziej znacząca inwestycja handlowa, która będzie realizowana w Poznaniu to centrum komercyjne planowane w ramach Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego czyli nowego dworca głównego PKP. Inwestorem jest firma TriGranit. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na kilka lat, w pierwszej kolejności zostanie zbudowana część komunikacyjna (do UEFA EURO 2012), natomiast część komercyjna będzie realizowana już po EURO 2012. Jednak już w tej chwili Poznan należy do miast o najlepiej rozwiniętej sieci handlowej w kraju – dodaje prezydent Ryszard Grobelny.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×