Tu jesteś:

W Nysie powstaną dwa sklepy wielkopowierzchniowe

Panorama na Nysę. Inwestycja Castim

Castim zakupiła teren o powierzchni 6,5 hektara w Nysie. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego powstanie tam kompleks handlowy z dwoma sklepami.

W okolicy nie zrealizowano dotychczas podobnych inwestycji, choć wydaje się, że są oczekiwane przez lokalną społeczność. Teren zakupiony pod realizację nowych inwestycji znajduje się przy wyjeździe z miasta w kierunku Głuchołaz i granicy z Czechami.

Zgodnie z planami spółki Castim powstaną tam dwa sklepy o łącznej powierzchni około 15 000 mkw - jeden z asortymentem remontowo - budowlanym, drugi ze spożywczym. Stałą pracę znajdzie w nich około 300 osób, z czego dużą część stanowić będą zapewne mieszkańcy okolic. Współpracą przy realizacji tego projektu, zainteresowane są czołowe sieci handlowe, działające w naszym kraju.

Rozpoczęcie prac budowlanych na zakupionym gruncie planowane jest w połowie 2011 roku, po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na realizację inwestycji. Obecnie prowadzony jest przetarg, w którym wyłoniony zostanie generalny wykonawca. Trwają również rozmowy z przedstawicielami sieci handlowych na temat szczegółów realizacji planowanych inwestycji i warunków ich użytkowania w przyszłości. Castim Sp. z o.o. planuje ukończenie pierwszej części kompleksu handlowego w połowie 2012 roku.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×