Tu jesteś:

W Gdańsku przy planowanym węźle komunikacyjnym powstanie galeria handlowa

Węzeł komunikacyjny "Czerwony Most" miałby powstać u zbiegu nieistniejących jeszcze ulic Nowa Chmielna, Nowa Podmiejska oraz Nowa Cienista w Gdańsku i miałby on łączyć komunikację autobusową, tramwajową i kolejową. Byłby punktem zbornym dla nowych linii tramwajowych, a po 2030 r. byłby to też główny dworzec kolejowy Gdańska - pisze trojmiasto.pl.

W obrębie węzła powstałoby ok. 3 tys. miejsc parkingowych. Elementem węzła byłby budynek obsługi pasażerów, gdzie nie tylko kupilibyśmy bilety, ale też zasięgnęli informacji turystycznej czy zjedli. Na dachu byłoby lądowisko dla helikopterów medycznych. Szukający wytchnienia w podróży mogliby spojrzeć na panoramę historycznego śródmieścia Gdańska z pełnego zieleni tarasu widokowego.

Powstanie też centrum handlowe. Takie ulokowanie obiektu handlowego według projektantów zapewni klientom wygodę zakupów.

Planistom z Biura Rozwoju Gdańska trudno dziś mówić o kosztach. Pewne jest jedynie tyle, że jeśli budowa węzła w ogóle ruszy, to będzie rozciągnięta w czasie.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×