Tu jesteś:

Unibep wybuduje Park Handlowy Kwadrat

Park Handlowy Kwadrat

Unibep podpisał wstępną umowę na generalne wykonawstwo centrum handlowo – usługowego Kwadrat w Białymstoku. Galeria ma być większa niż w dotychczasowych planach – poinformował giełdowy deweloper.

Wartość kontraktu podpisanego 20 maja przez Unibep ze spółką Park Handlowy Kwadrat to 84,8 mln zł netto. Jest to umowa warunkowa, właściwy dokument zostanie podpisany po udzieleniu zgody  przez radę nadzorczą inwestora, która ma na to czas do 7 czerwca. Unibep ma zrealizować inwestycję do  listopada 2014 r.

Giełdowy deweloper poinformował również, że białostocka galeria będzie większa, niż zostało to określone w dotychczasowych planach. Łączna powierzchnia użytkowa PH Kwadrat, który powstanie przy ul. Generała Andersa, wyniesie 61,1 tys. mkw., z czego powierzchnia przeznaczona pod działalność usługową – 45,4 tys. mkw. Inwestycja będzie mieć dwie kondygnacje naziemne, w górnej znajdzie się część socjalno – biurowa.  Obok przewidziano parking na 1,4 tys. miejsc postojowych. Kwadrat będzie największym parkiem handlowym w województwie podlaskim. Galeria z hipermarketem spożywczym Tesco Extra będzie połączona z marketem budowlanym Dom i Ogród – OBI. Za komercjalizację odpowiada firma Colliers. Do realizacji projektu została powołana w 2012 roku spółka Park Handlowy Kwadrat S.A. jako spółka zależna od przedsiębiorstwa Biazet S.A. W marcu, w białostockim urzędzie miejskim, złożono wniosek o pozwolenie na budowę dla inwestycji. Data otwarcia całego obiektu zaplanowana jest na IV kwartał 2014 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×