Tu jesteś:

Udany rok dla Segro

Tulipan Park, Warszawa

W 2010 roku firma Segro, wynajęła 59 100 mkw. powierzchni biznesowej w Polsce. W całej Europie Kontynentalnej deweloper wynajął 261 900 mkw.

W 2010 roku Segro skupiło swoją działalność na rozwoju głównych lokalizacji biznesowych oraz wynajmie wolnej powierzchni w ramach już istniejących parków logistycznych. Największej transakcji dokonano z firmą Kaufland, jedną z największych niemieckich sieci detalicznych, która wynajęła 24 500 mkw. w należącym do Segro Tulipan Park Gliwice. W ostatnim roku do grona najemców Segro dołączyły również między innymi: Schweitzer-Mauduit, Universal Express Distribution oraz Omnires. Pod koniec 2010 roku firmie udało się zmniejszyć poziom pustostanów w istniejących w Polsce inwestycjach do poziomu poniżej 2,6%.

Segro rozpoczęło także realizację trzech nowych projektów. Pierwszym z nich jest rozpoczęty w drugiej połowie 2010 roku projekt build-to-suit (BTS), budowany dla szwedzkiej firmy HL Display AB. Obiekt dedykowany powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy, podstrefy Gliwice. Po ukończeniu dostarczy 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i magazynowej zaprojektowanej zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Firma rozpoczęła także realizację swojej pierwszej w Polsce inwestycji typu small business units (SBU). Projekt powstajaje w Łodzi, w ramach istniejącego Tulipan Park Łódź. Najmniejsze moduły do wynajęcia w ramach obiektu będą wynosić zaledwie 750 mkw. Dla porównania minimalna powierzchnia najmu w magazynach wielkopowierzchniowych wynosi około 2 500 mkw.

W planach na rok 2011 Segro ma realizację całkowicie nowego produktu na polskim rynku powierzchni magazynowych, tzw. small boxów. Pierwsze w Polsce small boxy wybudowane przez firmę powstaną już wkrótce w podwarszawskim Nadarzynie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×