Tu jesteś:

Udany początek roku dla Top Secret

Segment modowy Grupy Redan w styczniu br. osiągnął wzrost sprzedaży w głównym kanale dystrybucji, czyli w krajowych sklepach Top Secret wypracowując jednocześnie wyższą marżę handlową. Tym samym kontynuowany był pozytywny trend z poprzednich miesięcy. Obroty Grupy Redan, uwzględniające również sprzedaż segmentu dyskontowego TXM, wyniosły w styczniu br. około 39 mln zł i były niższe niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

W segmencie modowym łączna sprzedaż towarów w styczniu br. wyniosła ok. 15 mln zł i była o 2 proc. niższa niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Powierzchnia punktów handlowych działających w sieci sprzedaży marek Top Secret, Troll i DryWash na koniec stycznia br. wyniosła 36,7 tys. mkw. i była na poziomie o 10 proc. niższym niż w tym samym momencie 2017 r. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie w styczniu 2018 r. wyniosły 3 mln zł, co oznacza wzrost o 3 proc. w stosunku do stycznia 2017 roku.  W segmencie dyskontowym TXM szacunkowa sprzedaż zrealizowana w styczniu br. wyniosła ok. 24 mln zł, co oznacza spadek o 2 proc. w ujęciu r./r. Sieć TXM na koniec stycznia składała się z 399 sklepów własnych o łącznej powierzchni 105,9 tys. mkw., która była o 4 proc. wyższa niż na koniec stycznia 2017. Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w styczniu br. wyniosły ok. 0,7 mln zł co oznacza wzrost o 3 proc. w ujęciu r./r.

Uwzględniając oba segmenty Grupa Redan w styczniu br. osiągnęła ok. 39 mln zł przychodów, co oznacza spadek o 2 proc. względem poprzedniego roku. Powierzchnia całej sieci sprzedaży Grupy Redan na koniec stycznia br. wyniosła 142,5 tys. mkw., czyli o 0,4 proc. więcej w odniesieniu do stycznia 2017 r.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×