Tu jesteś:

Trwają prace budowlane przy Galerii Świnoujście

Galeria Świnoujście

W drugim kwartale 2015 roku nastąpi otwarcie Galerii Świnoujście - najbardziej wyczekiwanej inwestycji przez mieszkańców Świnoujścia. Inwestorem projektu jest spółka Winston Sp. z o.o.

Galeria Świnoujście usytuowana jest w samym w centrum miasta, pomiędzy trzema ulicami: Dąbrowskiego, Piastowską i Konstytucji 3-go Maja. Projekt inwestycji wpisuje się  w realizowany przez władze miasta program rewitalizacji centrum (m.in. budowa Centralnego Układu Komunikacyjnego, rewitalizacja Placu Wolności). Galeria będzie integralną częścią tworzonej nowoczesnej przestrzeni publicznej. Liczba osób mieszkających w zasięgu od 10 do 30 minut jazdy samochodem od Galerii wynosi około 129 tys. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj fakt, że Świnoujście odwiedzane jest co roku przez około 2,5 miliona turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 tys. mkw., której inwestorem jest spółka Winston Sp. z o.o., rozpoczęła się jesienią 2013 roku. Powierzchnia handlowo-usługowa będzie wynosić 10 tys. mkw. Galeria Świnoujście składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. W Galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Najemcami Galerii Świnoujście będą m.in. firmy CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay.

Na generalnego wykonawcę projektu wybrano firmę Calbud. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Federeacyjne Biuro Architektoniczne (FBA).

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×