Tu jesteś:

Toruń dobrym miejscem dla inwestora

Od kilku lat obserwujemy w Toruniu znaczny wzrost zainteresowania inwestorów rynkiem powierzchni handlowych. Powstają u nas duże obiekty handlowe, m.in. Toruń Plaza, Solaris Center, Karawela, Castorama. Planowana jest również rozbudowa istniejącego centrum handlowego – Galerii Copernicus – zdradza w rozmowie z portalem The City Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Toruń przygotował atrakcyjną ofertę inwestycyjną dla biznesu. Jest ona zróżnicowana i stale wzbogacana o nowe lokalizacje. Aktualnie znajduje się w niej 13 terenów inwestycyjnych o łącznej powierzchni ponad 100 ha przeznaczonych m.in. pod działalność handlową i usługową. Zgodnie z obowiązującym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Torunia z 18 maja 2006 r., budowa wielkopowierzchniowego obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 możliwa jest na dwóch terenach będących aktualnie w ofercie inwestycyjnej miasta: przy ul. Wapiennej 1-11 i 15/ Olsztyńskiej 119a, 123a, 129 oraz ul. Równinnej 20-28 dodaje prezydent Zaleski.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×