Tu jesteś:

Tkalnia z planami inauguracji w 2019 roku

Rok 2018 był dla Tkalni niezwykle dynamiczny. Inwestor rozpoczął budowę obiektu, którą przypieczętowano uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego. Komercjalizacja jest już na ukończeniu – do wynajęcia zostały ostatnie wolne lokale. Jakie wyzwania i cele czekają Tkalnię w nadchodzących miesiącach?

- Miniony rok był niezwykle pracowity dla wszystkich osób zaangażowanych w powstanie Tkalni. Od początku realizacji tego projektu podkreślam to, że zależy nam na stworzeniu nowego centrum miasta. Dla nas Tkalnia to nie tylko galeria handlowa – to projekt miastotwórczy, strefa, w której pabianiczanie spędzą czas z przyjaciółmi lub rodziną. Obecnie coraz więcej klientów poszukuje takiego miejsca w przestrzeni publicznej. Chcą odpocząć od obowiązków zawodowych jak i prac domowych. Jestem zadowolony, że zrealizowaliśmy wcześniejsze założenia zapewniając przyszłym klientom, oprócz bogatej oferty handlowej: specjalne miejsce, w którym od przyszłego roku będą organizowane eventy, pierwszy w mieście multipleks, czy pasaż o charakterze rynku miejskiego. Trwają zaawansowane prace budowlane, a już w pierwszej połowie 2019 roku odbędzie się uroczyste otwarcie Tkalni. Przygotowanie do tego wydarzenia jest dla nas obecnie priorytetem – komentuje Adrian Majsterek, inwestor A&A.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia to obiekt, który posiada rozbudowaną ofertę handlową i usługową - wśród najemców znajdą się m.in. Reserved, House, Sinsay, Diverse, Media Expert, SMYK, Orange, Play, T-mobile, Empik, Martes Sport, Hebe, CCC, czy KiK. Część usługową wzbogacą również takie punkty jak biuro podróży Itaka czy salon kosmetyczny Etereo. Ponadto, ważnym miejscem – nie tylko w Tkalni, ale na mapie rozrywkowej w całych Pabianicach będzie pierwszy multipleks w mieście pod szyldem Helios.

- Wysokie zainteresowanie naszym obiektem wśród najemców przełożyło się na niemal stuprocentowy poziom komercjalizacji. Oferta handlowo-rozrywkowa Centrum Tkalnia będzie zróżnicowana i dopasowana do potrzeb mieszkańców. Zadbaliśmy również o to, aby lokalni przedsiębiorcy mogli rozwijać swój biznes w Tkalni. Obecnie jesteśmy w trakcie rozmów dotyczących wynajęcia ostatnich wolnych lokali i przygotowujemy się do otwarcia obiektu – komentuje Paweł Bartosiak, Senior Leasing Consultant, BOIG Property Consulting.

Projekt centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia dopełni proces rewitalizacji historycznej zabudowy miasta. Pabianice to miasto od wieków kojarzone z przemysłem. Za sprawą tej inwestycji stare zabudowania zakładów bawełnianych Krusche&Ender zyskają nowy blask. W inwestycji o powierzchni 12 tys. mkw. GLA powstającej na terenie dawnej fabryki pojawi się około 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Pierwotny projekt architektoniczny galerii powstał w pracowni MAAi, ale obecna wersja jest efektem realizacji prac projektantów z biura Wojtyś Wójtowicz Architekci. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Awbud, która realizuje inwestycje w systemie design and build, a pieczę nad realizacją inwestycji pełni Trebbi Polska. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×