Tu jesteś:

Tesco zamyka kolejne sklepy w Polsce

Tesco likwiduje w Polsce 13 kolejnych sklepów, w tym także hipermarkety.

Tesco potwierdziło plany likwidacji kolejnych 13 sklepów, które przynoszą straty. Sieć zamierza uprościć działania w sklepach. Chce m.in. ograniczyć zadania niezwiązane bezpośrednio z obsługą klienta. 

Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa. Stale analizujemy model pracy i wyniki naszych sklepów, by mieć pewność, iż nasz biznes osiąga określony próg rentowności i spełnia oczekiwania klientów. Tak działo się przez ostatnie lata i będzie dziać się nadal. Likwidacja nierentownych sklepów jest bowiem stałym elementem procesów biznesowych w firmie handlowej – powiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. 

Firma poinformowała o swoich planach pracowników, związki zawodowe i odpowiednie urzędy pracy. Zagrożonych likwidacją jest nawet 2200 stanowisk pracy. Do likwidacji wytypowane są m.in.: Bytom Karpacka - hipermarket kompaktowy, Chorzów Graniczna – supermarket, Gliwice Wielicka - hipermarket kompaktowy, Hrubieszów Dworcowa - hipermarket kompaktowy, Jelenia Góra Wolności - hipermarket kompaktowy, Kalisz Legionów - supermarket, Knurów Szpitalna - hipermarket kompaktowy, Piaseczno Kusocińskiego – supermarket, Poznań Mrągowska - hipermarket, Sieradz Wojska Polskiego - hipermarket kompaktowy, Strzelin Mickiewicza - supermarket, Września Kaliska – hipermarket, Żory Malinowa – hipermarket kompaktowy.

W tym miesiącu zmieniany jest też układ produktów w działających  sklepach sieci, by jak najlepiej wyeksponować te kluczowe produkty, których poszukują klienci. 

W lutym b. roku Tesco podjęło decyzję o zamknięciu w Polsce 18 sklepów. W maju doszły do tego kolejne trzy sklepy. Liczba sklepów Tesco w Polsce spada od lat. W 2015 roku z naszego kraju zniknęły cztery supermarkety sieci, w 2016 r. - siedem, a w ubiegłym roku – dziewięć.

Źródło: Business Insider

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×