Tu jesteś:

Tesco zamyka kolejne sklepy

Siec Tesco zamyka 3 kolejne supermarkety w Polsce. Na początku 2018 roku znikną sklepy w Konstantynowie Łódzkim, Tuchowie i w Łodzi.

Tesco poinformowało, że ma zamiar zamknąć kolejne trzy supermarkety. Na początku 2018 roku znikną sklepy w Konstantynowie Łódzkim, Tuchowie i w Łodzi przy ul. Elsnera. To  kolejna taka decyzja sieci w tym roku.

W czerwcu tego roku zarząd Tesco ogłosił zwolnienia grupowe i zamknięcie 9 swoich sklepów. We wrześniu pojawiła się informacja o kolejnych zwolnieniach, tym razem pracę stracić miało do 400 osób pracujących w Biurze Głównym sklepu, a wypowiedzenia będą trwały do 30 listopada tego roku. 

Jak podaje przewodnicząca związków zawodowych w sieci Tesco Elżbieta Fornalczyk, decyzja ta nie jest zaskoczeniem, ponieważ od dłuższego czasu było wiadome, że sklepy - przeważnie te mniejsze - będą zamykane. Dodaje jednak, że pracownicy otrzymają propozycje przeniesienia do innych placówek. 

Do końca sierpnia bieżącego roku Tesco posiadało 424 sklepy, po zamknięciu wyżej wymienionych placówek liczba ta spadnie do 421. 

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×