Tu jesteś:

Tesco buduje nowe centra i inwestuje w rozwój pasaży

Tesco inwestuje w nowe hipermarkety z galeriami handlowych oraz powiększa pasaże przy istniejących placówkach. Przykładem jest Galeria Zabobrze w Jeleniej Górze, gdzie Tesco otworzyło centrum handlowe z 50 sklepami. Z kolei w Warszawie przy ul. Fieldorfa trwa budowa centrum z kilkudziesiąciom salonami sprzedaży. Otwarcie zaplanowano na lato br.

- Tego typu inwestycje wynikają m.in. z rosnącego zainteresowania najemców nową powierzchnią handlową. Po spowolnieniu, jakie dotknęło branżę w 2008 roku, od kilku miesięcy obserwujemy zdecydowany wzrost tzw. occupancy rate w naszych centrach – mówi na łamach magazynu The City Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska.

Jak dodaje, w najbliższym czasie firma nie planuje jednak stworzenia i samodzielnego zarządzania modelem, który łączyłby hipermarket z centrum handlowym tzw. trzeciej generacji. Na pytanie czy Tesco zamierza współpracować z zewnętrznymi deweloperami rzecznik Tesco odpowiada wymijająco. - Jesteśmy zainteresowani rozwojem sieci sklepów, jak i zwiększaniem atrakcyjności pasaży, jeśli istnieje zapotrzebowanie ze strony klientów i inwestycja jest ekonomicznie uzasadniona - wyjaśnia.

Źródło: Thecity.com.pl

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×