Tu jesteś:

Targi MIPIM wyznaczają nowe kierunki rozwoju dla rynku nieruchomości

6 marca br. w Cannes rozpocznie się 23. edycja targów MIPIM, poświęconych rynkowi nieruchomości. Tak jak przed rokiem wezmą w niej udział także polscy wystawcy, a tematem jednego z paneli dyskusyjnych będzie rynek inwestycyjny w Polsce.

Główną tematyką targów jest inwestowanie w nieruchomości, program obejmuje również przedstawienie najnowszych projektów. W tym roku po raz pierwszy na targach poruszone zostaną nowe kwestie związane z innowacyjnymi technologiami w budownictwie oraz obiektami sportowymi, a także logistyką. Honorowym gościem targów są Niemcy. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczne MIPIM odwiedzi około 19 tys. uczestników z całego świata.

W targach biorą udział przedstawiciele polskich miast gospodarzy Euro 2012, a także Częstochowa, Katowice, Kraków, Łódź i Szczecin. Promowane są również walory inwestycyjne Bytomia, Gliwic, Gniezna, Gryfina, Pruszcza Gdańskiego, Rybnika, Sopotu i Zawiercia.

W trakcie czterech dni, na ponad 60 konferencjach tematycznych zaprezentuje się około 250 specjalistów z branży. Jeden z paneli, zaplanowany na wtorek ( 6 marca )na godz. 14.30, poświęcony zostanie możliwościom inwestycyjnym w Polsce na tle innych krajów regionu. Prelegentami będą przedstawiciele polskiego dewelopera Mayland Real Estate, niemieckiego banku Landesbank Hessen-Thüringen oraz polskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

O zainteresowaniu zagranicznych inwestorów polskim rynkiem świadczy wartość przeprowadzonych transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych, która w 2011 r. wzrosła w porównaniu z rokiem 2010 o ponad 30 proc. i osiągnęła poziom 2,56 mld EUR.

W czwartek 8 marca odbędzie się uroczyste rozdanie nagród dla najciekawszych projektów z poszczególnych sektorów branży, m.in. dla najlepszych galerii handlowych, budynków biurowych, mieszkaniowych, obiektów przemysłowo-magazynowych i hotelowych.

Na targach pojawią się także reprezentanci THE CITY.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×