Tu jesteś:

TH Real Estate i NEINVER pozyskały 344 mln euro na inwestycje

Firmy TH Real Estate oraz NEINVER pozyskały finansowanie w kwocie 344 mln EUR w imieniu zarządzanego przez NEINVER i TIAA (notowanej na liście Fortune 100 grupy świadczącą kompleksowe usługi finansowe) podmiotu joint venture, który jest reprezentowany przez TH Real Estate.

TH Real Estate to jeden z największych zarządców nieruchomości na świecie. NEINVER jest wiodącym w branży specjalistą w zakresie budownictwa, inwestycji na rynku nieruchomości i zarządzania aktywami, a także drugim w Europie operatorem outletów i liderem tego rynku w Hiszpanii i Polsce. Niedawno obie firmy przejęły sześć centrów outletowych w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Finansowanie obejmie pięć z nich: hiszpańskie San Sebastian de los Reyes The Style Outlets, Getafe The Style Outlets, Las Rozas The Style Outlets, zlokalizowane we Włoszech Vicolungo The Style Outlets oraz polskie FACTORY Poznań.

187 mln EUR dla trzech hiszpańskich obiektów zapewnią w okresie 7 lat banki Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (oddział w Hiszpanii) i Natixis S.A.

Środki w wysokości 126 mln EUR na potrzeby Vicolungo zostaną przekazane przez Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (oddział w Mediolanie), który będzie samodzielnie odgrywał rolę banku prowadzącego księgi, podmiotu nadzorującego i poręczyciela. 

Natomiast FACTORY Poznań uzyskało fundusze od konsorcjum prowadzonego przez ING Bank, w ramach rozszerzenia umowy obejmującej dwa inne polskie obiekty zarządzane przez JV (FACTORY Warszawa Annopol oraz FACTORY i Futura Park Kraków). BG BNP Paribas (część Grupy BNP Paribas) przyłączył się do konsorcjum w związku z nabyciem poznańskiego centrum.

Mieliśmy napięty grafik transakcji, przez co jeszcze mocniej doceniamy zaangażowanie każdego z tych banków i pomoc w osiąganiu wyznaczonych celów. Takie podejście doskonale oddaje jakość wypracowanych przez lata relacji z naszymi kredytodawcami – stwierdziła Farrah Brown, Head of Treasury, TH Real Estate. Pozyskane finansowanie stanowić będzie dodatkowe wsparcie i zwiększy zwroty dla inwestorów w obrębie całej naszej platformy outletów, która obejmuje w tej chwili 11 doskonale funkcjonujących obiektów handlowych w Europie.

Nasza współpraca z TIAA umożliwiła zbudowanie w krótkim czasie znaczącego portfolio. Specjalistyczna wiedza NEINVER na temat zarządzania obiektami typu outlet stanowi gwarancję dobrych wyników centrów, które nieustająco przyciągają inwestorów i pożyczkodawców. Zapewnia również rentowność naszego portfolio – powiedział Francisco Javier Cortijo, Dyrektor ds. finansów, administracji i controllingu NEINVER.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×