Tu jesteś:

TEN Office - nowa inwestycja Grupy Buma

Grupa BUMA planuje wkrótce rozpoczęcie budowy kolejnego kompleksu biurowego przy ul. Tischnera w Krakowie. TEN Office to zespół dwóch budynków klasy A o powierzchni najmu 31 750 mkw.

TEN Office certyfikowany będzie systemem BREEAM. Na terenie kompleksu znajdą się też strefy relaksu, m.in. zielony, widokowy taras  na dachu jednego z budynków oraz zielony dziedziniec, na którym oprócz miejsc do wypoczynku znajdzie się stół do tenisa stołowego oraz do gry w piłkarzyki czy miejsce do uprawy aromatycznych ziół. Z myślą o rowerzystach zaprojektowane zostały szatnie z prysznicami, stacje naprawy rowerów oraz ponad 250 miejsc parkingowych dla rowerów.

Zależało nam, aby przestrzeń biurowa nowego kompleksu była nie tylko nowoczesna i estetyczna, ale przede wszystkim elastyczna. Z tego powodu architektura TEN Office jest wynikiem projektu, który umożliwia dopasowanie powierzchni do indywidualnych potrzeb najemców – mówi Konrad Dziewoński, Prezes Grupy BUMA.

Kompleks zaprojektowany w rewitalizowanej, poprzemysłowej części Krakowa wpisuje się formalnie w otoczenie z zachowaniem delikatnej i eleganckiej struktury samego detalu elewacji, a swoim nienachalnym charakterem pozwala wtopić się w nową strukturę odradzającej się dzielnicy -mówi architekt Andrzej Lubicz Lisowski.

Lokalizacja w sąsiedztwie ulicy Wadowickiej i Zakopiańskiej jest nieprzypadkowa. Doskonale rozwinięta sieć komunikacji miejskiej, ścieżki rowerowe, a także znajdujące się nieopodal stacje kolejowe Kraków Bonarka i Kraków Łagiewniki zapewnią znakomite połączenie i dogodny dojazd do pracy przyszłym użytkownikom kompleksu. Autorem projektu jest znana krakowska pracownia architektoniczna BE DDJM ARCHITEKCI, ceniona za wyjątkową umiejętność łączenia nowoczesnych rozwiązań technologicznych i użytkowych z klasyczną i ponadczasową architekturą.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×