Tu jesteś:

Święta a zarządzanie centrum handlowym

Agnieszka Mielcarz, dyrektor zarządzający centrum handlowego Forum Gliwice

Atmosferę świąt w centrach handlowych można poczuć już na początku listopada, kiedy to pojawiają się pierwsze tematyczne dekoracje. To tendencja zgodna ze światowymi trendami. Tak też jest w CH FORUM Gliwice mówi w rozmowie z THE CITY Agnieszka Mielcarz, dyrektor zarządzający centrum handlowego Forum Gliwice z ramienia Avestus Real Estate.

Pierwszą falę przedświątecznych zakupów obserwujemy na początku grudnia. Ma to związek z obecnymi w naszej kulturze Mikołajkami. Później apogeum zakupów przypada na ostatni weekend przedświąteczny i dni poprzedzające Wigilię.

Trzeba dodać, że zaraz po świętach mamy kolejne „uderzenie” – tym razem związane z zakupami przedsylwestrowymi, ale też z początkiem wyprzedaży, do których przyzwyczajeni są już klienci.Dlatego też jedne z lepszych, a czasem i najlepsze, wyniki frekwencji zwykle ustanawiane są w centrach w grudniu.

W tak ważnym dla funkcjonowania obiektu okresie kładziemy nacisk na wszystko, co zapewnia klientom bezproblemowe korzystanie z centrum, w tym m.in.: dostęp do miejsc parkingowych, bezproblemowy traffic, a nade wszystko bezpieczeństwo na takim samym poziomie, jak innych okresach.

Mamy świadomość, że zagoniony przed świętami klient ma mniej czasu na dodatkowe atrakcje. Dlatego staramy się w okresie przedświątecznym urządzać wydarzenia nieabsorbujące go zbytnio, za to stwarzające specyficzną atmosferę świąt, np.: kameralne występy muzyków, stoiska z lokalną twórczością, jarmarki towarów świątecznych. Święty Mikołaj w centrum to już obowiązek.

Co roku w naszym kalendarzu pierwsze dni grudnia to także finał jakiejś dużej akcji prosprzedażowej: konkursu lub loterii. Początek grudnia to czas, którym z powodzeniem możemy jeszcze skupić uwagę klientów na tego rodzaju wydarzeniu podsumowuje Agnieszka Mielcarz.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×