Tu jesteś:

Strabag generalnym wykonawcą Galerii Wiślanka

Galeria Wiślanka, wizualizacja

Galeria Wiślanka to pierwsza nowoczesna galeria handlowa w Żorach. Na 20 000 mkw. powierzchni handlowej (GLA) znajdzie się 80 sklepów oferujących produkty i usługi uznanych marek, punkty gastronomiczne oraz pierwsze w Żorach wielosalowe kino - Helios. Jednym z najemców Galerii będzie Lidl, który na wynajętej powierzchni otworzy swój najnowszy koncept handlowy. Wokół Galerii powstanie 600 miejsc parkingowych. Oddanie Galerii do użytku planowane jest na IV kwartał 2020 roku.  

Galeria Wiślanka powstaje w bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się skrzyżowanie dwóch głównych ulic w Żorach: drogi krajowej DR81 (w ciągu dnia przejeżdża nią ponad 22 tysiące samochodów) i drogi wojewódzkiej DW935 (zwanej potocznie Wiślanką), która będzie prowadzić do obwodnicy miasta, a dalej do autostrady A1. Do Galerii Wiślanka będzie także można wygodnie dostać się komunikacją miejską: tuż obok znajdzie się przystanek autobusowy. Komunikacja miejska w Żorach jest darmowa, co dodatkowo podnosi atrakcyjność korzystania z tego środka transportu. Według danych GFK, w zasięgu centrum handlowego (do 30 minut jazdy samochodem) mieszka 752 tysiące osób.

Lokalizacja Galerii Wiślanka jest postrzegana jako tradycyjnie handlowa. Tuż obok znajdują się wielkopowierzchniowe sklepy jak Auchan i Leroy Merlin, a także restauracje McDonald's czy KFC, co sprawia, że miejsce jest często odwiedzane przez mieszkańców Żor i nie tylko. W Galerii Wiślanka otworzy się także Helios, pierwsze wielosalowe kino w Żorach, co dodatkowo podniesie potencjał tej lokalizacji - mówi Teresa Jonas, Prezes Zarządu spółki Błysk odpowiedzialnej za projekt. Ze względu na znaczenie obiektu dla miasta cieszymy się, że za jego budowę odpowiada tak doświadczona firma jak Strabag. Nie mamy wątpliwości, że jej zaangażowanie jest gwarantem wysokiej jakości wykonania obiektu, który dostarczy nowej jakości mieszkańcom Żor i okolicznych miejscowości – podkreśla Teresa Jonas. 

Od lipca 2019 STRABAG realizuje projekt na zlecenie firmy Galeria Wiślanka S.A. Za wynajem powierzchni w Galerii Wiślanka odpowiada Mallson Polska. Na obecną chwilę wynajętych jest ponad 70% powierzchni. Wśród najemców Galerii są między innymi: Rossmann, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, marki z grupy LPP: Reserved i House oraz Home & You czy Pepco.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×