Tu jesteś:

Stokrotka jednym z głównych najemców Galerii Katowickiej

Spółka Stokrotka z Grupy Handlowej Emperia podpisała umowę najmu ponad 1,8 tys. mkw. powierzchni w Galerii Katowickiej i uruchomi tam supermarket sieci Stokrotka. Unikalny w skali kraju obiekt powstaje w ramach przebudowy dworca kolejowego w Katowicach. Ma być gotowy w 2012 roku.

Inwestycja, w ramach której powstanie nowoczesna powierzchnia handlowa, zakłada budowę kompleksu komunikacyjno-handlowo-biurowego. Za jej realizację odpowiedzialne są dwie firma Neinver Polska oraz PKP. Cały projekt obejmuje modernizację dworca kolejowego, budowę podziemnego, przelotowego dworca autobusowego, galerii handlowej oraz wolnostojącego budynku biurowego klasy A.

W kompleksie znajdzie się ponad 52 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na działalność handlową. Częścią inwestycji będzie podziemny parking na 1200 samochodów. Neinver i PKP przebudują też infrastrukturę drogową wokół dworca. Wartość całego projektu szacowana jest na ok. 240 milionów euro.

Sama galeria handlowa zajmie 52 tys. mkw. Znajdzie się w niej ponad 250 punktów handlowych i usługowych, w tym supermarket Stokrotka. Będzie on zlokalizowany na poziomie -1. Na tym samym poziomie główna hala dworca PKP będzie się łączyć z podziemnym dworcem autobusowym.

- Obecnie na Śląsku działa już 9 naszych supermarketów, ale dotychczas nie mieliśmy obiektu w Katowicach. To dla nas bardzo atrakcyjny rynek.
Galeria Katowicka swoim zasięgiem obejmie ponad 1,5 miliona mieszkańców Śląska mówi Witold Sarzyński, wiceprezes Stokrotka.

Stokrotka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Powstała w 1994 roku w Lublinie i wchodzi w skład Grupy Handlowej Emperia. Spółka jest właścicielem sieci 170 supermarketów osiedlowych Stokrotka oraz 8 supermarketów delikatesowych Delima zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Źródło: Thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×