Tu jesteś:

Spółka prowadząca m.in. sieć sprzedaży książek wystawiona na sprzedaż za ponad 44 mln zł

Na 21 lipca br. zaplanowano aukcje udziałów Wydawnictwa Wiedza Powszechna oraz spółki Składnica Księgarska - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa. Skarb Państwa ma 100 proc. udziałów w tych spółkach.

Wadium wynosi odpowiednio ponad 141 tys. zł oraz ok. 4,40 mln zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej. Cena wywoławcza pakietu 44.023 udziałów w Składnicy Księgarskiej wynosi 44.067.023,00 zł, a w Wiedzy Powszechnej pakietu 17.000 udziałów wynosi 1.411.000,00 zł.
Zgłoszenia można składać w MSP do 16 lipca br.

Wiedza Powszechna to jedno z najstarszych polskich wydawnictw, które kieruje swoje publikacje m.in. do młodzieży szkolnej i akademickiej. Wydawnictwo prowadzi dystrybucję publikacji poprzez księgarnię wysyłkową, uczestnictwo w targach i kiermaszach.

Składnica Księgarska to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, działająca na rynku księgarskim od ponad 50 lat. Zajmuje się hurtową oraz detaliczną sprzedażą książek. Specjalizuje się w literaturze dziecięcej, edukacyjnej, młodzieżowej i powszechnej. Firma ma trzy hurtownie księgarskie w Warszawie, Katowicach i Gdańsku. "Perspektyw rozwoju upatruje w nawiązywaniu nowych kontaktów handlowych, podwyższeniu standardu placówek handlowych oraz wprowadzaniu innowacyjnych technologii informatycznych" - informuje na swojej stronie www.

Więcej informacji: www.msp.gov.pl

Źródło: Ministerstwo Skarbu Państwa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×