Tu jesteś:

Spółka LPP wypracowała 156 mln zł przychodów w maju

Salon Reserved

Blisko 156 mln zł wyniosły w maju br. przychody spółki odzieżowej LPP SA, która rozwija m.in. sieć sklepów Reserved. Były one wyższe od sumy przychodów osiągniętych w maju 2009 roku przez GK LPP SA i GK Artman SA o 3 proc.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, szacunkowa wartość marży brutto na sprzedaży wyniosła około 57 proc. i była wyższa o 3 punkty procentowe od zrealizowanej w maju roku poprzedniego.
Z kolei wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń - maj 2010 roku wyniosła około 722 mln zł. Przychody te były niższe o 6 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Jak informowaliśmy wcześniej, w I kw. 2010 roku łączna powierzchnia sieci sprzedaży LPP wzrosła o 29 proc. w skali roku do 297 tys. mkw. Plan na ten rok zakłada wzrost powierzchni o 40 tys. mkw., a nakłady na rozwój sieci mają sięgnąć ok. 75 mln zł.

Na koniec marca br. sieć detaliczna LPP liczyła 863 sklepy, z czego 267 Reserved, 233 Cropp, 207 House, 94 Esotiq oraz 55 Mohito.

Fot. LPP

Źródło: LPP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×