Tu jesteś:

Śląscy architekci naciskają na Neniver. Chodzi o zmiany w projekcie Galerii Katowickiej

W sprawie planowanego wyburzenia hali głównej dworca kolejowego wypowiedziało się środowisko śląskich architektów i urbanistów. Architektom Neinvera zaproponowali bezpłatną pomoc przy przeprojektowaniu inwestycji tak, by halę zachować w oryginale - podaje Gazeta Wyborcza.

Choć Neinver zdecydował się kielichy dworca zachować, później z tego pomysłu się wycofał. Argumentem na rzecz zburzenia kielichów była ekspertyza wykonana przez zespół pod przewodnictwem prof. Włodzimierza Starosolskiego i prof. Adama Zyburę z Politechniki Śląskiej, która zdaniem inwestora świadczy o ich złym stanie. Według autorów ekspertyzy to kłamstwo.

Powstające przy placu Wilhelma Szewczyka centrum handlowo-usługowe ma być ściśle zintegrowane z odnowionym budynkiem dworca kolejowego. Cały projekt zaoferuje łącznie 52 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej.

Źródło: Gazet Wyborcza

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×