Tu jesteś:

Sklepy odzieżowe głównymi najemcami lokali przy ulicach handlowych w Polsce

Jak wynika z badań opracowanych przez Jones Lang LaSalle, największy udział sklepów na głównych ulicach handlowych w wybranych miastach Polski stanowią sklepy z odzieżą, obuwiem, akcesoriami i dodatkami (30 proc.).

Drugą siłę pod tym względem stanowią lokale gastronomiczne (21 proc.). Na dalszych pozycjach plasują się usługi (9 proc.), banki oraz artykuły wyposażenia domu (8 proc.).

Spośród miast - Wrocław, Kraków i Poznań mają silnie rozbudowaną ofertę gastronomiczną, kawiarnianą, restauracyjną i pubową. Najmniejszy udział tej kategorii obserwujemy przy ul. Świętojańskiej w Gdyni (10 proc. lokali) oraz Katowicach (11 proc.). Średni udział tej kategorii we wszystkich badanych miastach wynosi 21 proc.

Udział kategorii odzież, obuwie, akcesoria waha się między 21 a 35 proc. Średnio stanowi 30 proc. ogólnej liczby sklepów. Miastami z największym udziałem w tej branży są: Warszawa (35 proc.), Poznań (34 proc.), Kraków (32 proc.) i Katowice (32 proc.).

Gdyńska ulica Świętojańska zdominowana jest przez usługi (24 proc.), w tym dużą grupę najemców stanowią usługi bankowe i finansowe (11 proc.).

Banki umiejscowiły się szczególnie chętnie przy ulicy Świdnickiej/Oławskiej i Rynku we Wrocławiu (15 proc.) oraz przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi (12 proc.).

Spośród sklepów odzieżowych, wiele z nich to tzw. sklepy outletowe – zwłaszcza przy ulicy Chmielnej w Warszawie, Piotrkowskiej w Łodzi oraz, w mniejszym zakresie, Świętojańskiej w Gdyni.

Źródło: Jones Lang LaSalle/Thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×