Tu jesteś:

Silesia City Center - rozbudowa nabiera tempa

Silesia City Center zaczyna liczyć dni do otwarcia, planowanego na jesień 2011. Tymczasem w nowej części centrum handlowego wyrosły cylindryczne konstrukcje, wybudowane po obydwu stronach nowej części. W cylindrach na dwóch kondygnacjach będą znajdowały się sklepy. Największy, dwukondygnacyjny zajmie sieć odzieżowa H&M.

Nowa część Silesia City Center nabiera kształtów na zewnątrz i wewnątrz. Od ponad miesiąca montowany jest gigantyczny, mający długość 235 metrów stalowy szkielet półkolistej elewacji. Po jego zakończeniu rozpocznie się montaż elementów wykończeniowych – czyli aluminiowego splotu. Prace wykończeniowe rozpoczynają się także wewnątrz centrum. Pierwsze lokale trafiły już w ręce nowych najemców.

Największe zainteresowanie wzbudzają dwie konstrukcje znajdujące się po przeciwległych stronach nowej części centrum handlowego. W mierzących 13,5 m.,,uszach" które będą miały po 2 kondygnacje powstaną m.in. dwupiętrowy salon H&M – całe „ucho” zachodnie, w części wschodniej z kolei znajdą się trzy sklepy i restauracja, a na dachu znajdować będzie się z kolei parking. Same konstrukcje w fazie wykończeniowej, zostaną obłożone ceramiką. Przy każdym cylindrze, zarówno od strony zachodniej, jak i wschodniej znajdować będą się wejścia do centrum.

Wraz z postępem prac na budowie, postępuje komercjalizacja. Kolejnych 13 najemców dołączyło właśnie do listy sklepów, które zostaną otwarte w nowej części centrum już jesienią 2011. Wśród nich są m.in. Lacoste, La Promessa, Harpers Shoes, Rolex, Clarks, Guess Footwear, Stradivarius, Massimo Dutti, Claire’s, Lindex, Furla, Home&You oraz biuro podróży TUI. W sumie w nowej części powstanie 60 sklepów i punktów usługowych, które dadzą pracę ponad 500 osobom.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Nowe centrum zwiększy swoją powierzchnię z 66 tys. mkw. do 86 tys. mkw. Inwestorem rozbudowy obiektu jest obecny właściciel Silesia City Center – Immofinanz Group. Koncepcję architektoniczną nowej części stworzyła pracownia Bose International Planning and Architecture.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×