Tu jesteś:

Silesia City Center - otwarcie jesienią

Do otwarcia nowej części pozostały 2 miesiące. Ekipy pracują jednocześnie nad wykończeniem parkingów podziemnych i na poziomie 0, parkingu na dachu, półkolistej elewacji oraz pasaży. Do pracy wkroczyli także właściciele sklepów. Pierwsze marki już urządzają swoje salony i szykują się na jesienne otwarcie. W sumie ma być 60 nowych sklepów, które dołączą do istniejących już 250.

- Nowi najemcy będą urządzali teraz swoje sklepy przez najbliższe 2 miesiące, jednocześnie w pozostałych częściach centrum oraz na pasażu prowadzić będziemy prace wykończeniowe. Przez cały sierpień i część września montowana będzie m.in. gigantyczna, bo mierząca ponad 200 m półkolista elewacja, która zamknie bryłę nowej części. Rozpoczęto również montaż ceramicznych elementów na potocznie nazwanych uszach, czyli półkolistych konstrukcjach, po obu stronach nowej części – mówi Artur Kotas z firmy DIL Polska Baumanagement, która zarządza rozbudową.

Od września 2010 na miejscu budowy pracowało w sumie 600 robotników. Powoli kończą się ciężkie prace budowlane, natomiast w pełni rozwinęły się prace wykończeniowe, prowadzone zarówno we wnętrzu nowej części, jak również na elewacji. – Teraz przyszła pora na dekorowanie elewacji szkłem i ceramiką – mówią przedstawiciele inwestora. Pojawiają się także pierwsze konkrety związane z otwarciem – to zaplanowano na październik 2011. Montowane są także świetliki, które znajdą się nad 3 nowymi placami. Największy mierzący ponad 45 m znajdzie się nad Placem Nowym, głównym placem dobudowywanej części. To na tym placu stanie także druga fontanna w Silesia City Center.

Po rozbudowie w centrum będzie 3,5 tys. miejsc parkingowych, w 3 lokalizacjach – w podziemiu, na poziomie 0, czyli na obecnym parkingu vis a vis Osiedla Dębowe Tarasy oraz na dachu nowej części. Na ten ostatni parking będzie można wjechać specjalną, mierzącą 80 m pochylnią, oplatającą półkolistą bryłę budynku. W podziemia z kolei będzie można wjechać wjazdami pod Tesco i pod Saturnem (dotychczasowe wjazdy) oraz nowym wjazdem od strony Osiedla Dębowe Tarasy

W nowej części będzie można zrobić zakupy w 60 nowych sklepach, które dołączą do 250 już istniejących salonów i punktów usługowych. Wśród najemców nowej części oprócz prestiżowych marek odzieżowych takich, jak Tommy Hilfiger, La Mania, Calvin Klein Jeans, Furla, Massimo Dutti czy Weekend by Max Mara, nie zabraknie także sklepów sieciowych m.in. Stradivarius, Cubus i KappAhl. Największe powierzchnie w nowej części zajmą tzw. anchorzy, będą to H&M, Van Graaf, SMYK Megastore, Cubus. Pojawią się także dwie nowe restauracje – amerykańska Jeff’s oraz włoska Mangioni. Usługi wzbogacone zostaną o pierwszy na Śląsku gabinet stomatologiczny w centrum handlowym - Nasz Dentysta, biuro podróży TUI oraz salon masażu Thai Massage.

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×