Rozwój sieci za granicą, otwieranie placówek typu express oraz uzupełnienie oferty istniejących marek o nowe usługi takie jak catering - to główne założenia właśnie ogłoszonej strategii Sfinks Polska. Rada Nadzorcza zatwierdziła strategię rozwoju na lata 2010 - 2014.
"Celem strategii Sfinks Polska S.A. jest zbudowanie międzynarodowej sieci restauracji w oparciu o silne, rozpoznawalne marki gastronomiczne działające w modelu franczyzowym w Polsce i masterfranczyzowym za granicą" - czytamy w komunikacie.
Sfinks chce nadal rozwijać i wzmacniać przede wszystkim marki Sphinx i Wook. Długoterminowy plan rozwoju przewiduje także pozostawienie w Spółce sieci restauracji Chłopskie Jadło, zakładana jest zmiana ich profilu na casual dining. Poza tym planuje zwiększać sprzedaż w restauracjach poprzez nowe kanały dystrybucji - wynos posiłków, dowóz dań do biur i domów oraz usługi cateringu.
Spółka zamierza również uruchomienie konceptów restauracyjnych typu express i wejście w segment fast casual dining.
W planach jest także rozwój sieci za granicą poprzez sprzedaż masterfranczyzy własnych konceptów gastronomicznych.
Zaprezentowana strategia zakłada rozwój konceptów gastronomicznych zarówno w segmencie casual dining, jak i fast casual dining przede wszystkim w oparciu o marki Sphinx i WOOK.
Źródło: thecity.com.pl

Komentarze
Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.