Tu jesteś:

Selgros walczy o ziemię pod inwestycję we Wrocławiu

Ponad rok temu sieć Selgros kupiła działki po dawnej zajezdni MPK przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu. Zapłaciła za nie ponad 50 mln zł. Ale sprzedawca, wrocławska spółka Edo, postanowił z transakcji się wycofać – informuje Gazeta Wrocławska.

W umowie sprzedaży Edo zobowiązała się do dokończenia rozbiórki budynków i wykonania dróg dojazdowych. Selgros miał za to zapłacić ponad 3,6 mln zł. I właśnie ta sprawa poróżniła obie firmy. Rozwiązaniem konfliktu zajmują się dwa sądy.
Jak podaje Dziennik Łódzki, zanim sprawa trafiła do sądu, spółki próbowały się porozumieć. Prezes Edo przekonuje, że wysłał do Selgrosu szereg pism i wezwań do zapłaty za wykonane prace. Jednak Selgros się na to nie zgadzał. - Chcieliśmy kompromisu, wielokrotnie próbowaliśmy zakończyć całą sprawę - mówi Mariola Krzyżaniak, rzecznik Selgrosu w Poznaniu.

Selgros Cash&Carry z centralą w Poznaniu jest częścią holdingu transGourmet, zajmującego się sprzedażą hurtową produktów żywnościowych. W Polsce ma 12 placówek handlowych.

Źródło: Dziennik Łódzki

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×