Tu jesteś:

Segro umacnia swoją pozycję na Śląsku

Segro, europejski deweloper elastycznych powierzchni biznesowych, powiększa swoje portfolio na Śląsku. Firma rozpoczęła nową inwestycję w regionie - Segro Industrial Park Tychy, a poza tym w najbliższym czasie planuje rozbudowę już istniejącego Tulipan Park Gliwice.

Brytyjski deweloper rozpoczął prace przygotowawcze pod budowę nowego centrum logistycznego na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podstrefy Tychy. Inwestycja powstaje na 13-hektarowej działce usytuowanej w pobliżu drogi krajowej 86. Pierwszy etap projektu dostarczy na rynek 15 000 mkw. powierzchni biznesowej z przeznaczeniem na magazyny, biura oraz lekką produkcję. Segro Industrial Park Tychy ma już swojego pierwszego najemcę. Jeden z obecnych najemców centrum logistycznego Tulipan Park Warszawa - firma Navo PGD, specjalizująca się w dystrybucji i logistyce produktów FMCG, podpisała umowę typu ‘pre-lease’ na wynajem 6000 mkw. w ramach tyskiej inwestycji. Docelowo obiekt dostarczy na polski rynek 56 000 mkw. powierzchni biznesowej. Minimalne moduły do wynajęcia będą zaczynały się od 1 600 mkw.

Dodatkowo, już wkrótce ruszy rozbudowa istniejącego centrum logistycznego Tulipan Park Gliwice, zlokalizowanego 50 kilometrów na zachód od Tychów. Kolejna faza projektu obejmie 18 000 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 13 500 mkw. jest już wynajętych przez firmy General Motors oraz S&T. Tulipan Park Gliwice położony jest na działce o powierzchni 48 hektarów, usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 Docelowo Tulipan Park Gliwice zaoferuje łącznie ponad 200 000 mkw. j powierzchni magazynowej i produkcyjnej. Minimalne moduły do wynajęcia zaczynają się od 2 200 mkw. i mogą zostać zaprojektowane oraz wybudowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. W gronie dotychczasowych najemców obiektu znajdują się m.in. takie firmy jak: Kaufland, Air Container, Black&Decker, Brenntag, Decathlon, Helion i Plastic Omnium.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×