Tu jesteś:

Ruszyła budowa nowej siedziby Grupy TP

Fragment nowej siedziby Grupy TP - wizualizacja

Firma Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła budowę kompleksu biurowego dla nowej siedziby Telekomunikacji Polskiej.

Obiekt, który będzie w całości wynajmowany przez operatora, zlokalizowany jest w Alejach Jerozolimskich 160. Deweloper planuje zakończenie inwestycji w pierwszej połowie 2013 roku.

Kompleks biurowy został usytuowany poza ścisłym centrum Warszawy, w jednym z najlepiej skomunikowanych rejonów miasta (3 km w linii prostej od Pałacu Kultury i Nauki; 15 minut od lotniska Okęcie). W bezpośrednim sąsiedztwie swoje siedziby zlokalizowały już także międzynarodowe koncerny.

Nowa siedziba Grupy TP zaprojektowana została przez znanego architekta Stanisława Fiszera, laureata Honorowej Nagrody SARP. Na swoim koncie posiada on wiele prestiżowych projektów, zrealizowanych głównie w Polsce i we Francji. Jest autorem m.in. gmachu Archiwów Narodowych w Paryżu, Ambasady Japonii w Paryżu, gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz odrestaurowanych w ostatnim czasie Arkad Kubickiego.

Zaprojektowany przez Stanisława Fiszera kompleks biurowy składa się z pięciu 6-kondygnacyjnych budynków połączonych ze sobą na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. Powierzchnia użytkowa biurowca wynosić będzie 43 700 mkw a parkingi pomieszczą ponad 1 000 aut.

– Nowa siedziba Grupy TP to jeden z istotnych elementów naszej strategii. Pozwoli zgromadzić pod jednym dachem komórki organizacyjne, które ściśle ze sobą współpracują a dotychczas znajdują się w wielu różnych lokalizacjach. Oznacza to dla nas także znaczące obniżenie kosztów działalności – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

– Nowa siedziba Grupy TP będzie jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w stolicy. Realizacja tak zaawansowanej technologicznie inwestycji pozwala nam w pełni skorzystać z bogatego doświadczenia Grupy Bouygues Immobilier i wdrożyć rozwiązania stosowane z sukcesem w innych krajach. Największym wyzwaniem było zaprojektowanie obiektu spełniającego zarówno oczekiwania i potrzeby całej Grupy TP, jak i międzynarodowe standardy nowoczesnych budowli, o interesującej architekturze i wielofunkcyjnym charakterze, który w przyszłości pozwoli na elastyczne wykorzystanie powierzchni, zarówno w całości jak i w podziale na niezależne części. Niezwykle istotnym czynnikiem był również proekologiczny charakter inwestycji zgodny ze strategią zrównoważonego rozwoju Grupy Bouygues – skomentował Laurent Tirot, Dyrektor Generalny Bouygues Immobilier Polska.

Kompleks klasy A realizowany przez firmę Bouygues Immobilier ściśle spełnia restrykcyjne kryteria certyfikatu BREEAM – najwyższego europejskiego standardu w budownictwie. Znaczne ograniczenie zużywanej energii (nawet o 30 proc. w porównaniu z innymi budynkami klasy A w Warszawie) osiągnięte zostało dzięki zastosowaniu specjalistycznego pokrycia dachu, ograniczeniu liczby pięter, zwiększeniu efektywności systemów ogrzewania i odzyskiwania ciepła oraz maksymalnego wykorzystania światła dziennego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×